دیروز وقتی مامان وارد اتاقم شد ، با تعجّب "چرا کف اتاقت خیس است ؟ " پرسید :  من واقعاً نمی دانستم چه جوابی به مامان بدهم . کمی با خودم فکر کردم و گفتم : » من نمی دانم . «  چند دقیقه بعد مامان مرا صدا زد و سطلی را که داخل وان حمّام پنهان کرده بودم به من نشان داد و " این سطل چیست و این جا چه کار می کند ؟" پرسید :  من این بار هم به مامان نگاه کردم و گفتم : » نمی دانم .« بعد مامان الک پشت کوچولویی را از داخل وان بیرون آورد و با ناراحتی پرسید : »پس این الک پشت از کجا آمده و این جا چه کار می کند ؟ «  من خیلی نگران شده بودم و این بار هم در جواب مامان گفتم : » نمی دانم. «  مامان با ناراحتی گفت : » سطل و الک پشت خودشان که نمی توانند داخل وان آمده باشند . «  دیروز صبح من این الک پشت را در باغچه پیدا کرده بودم . آن را دریک سطل آب گذاشته و به اتاقم بردم . امّا حواسم نبود و کمی از آب سطل روی زمین ریخت . من فکر می کردم مامان از این که الک پشت را در وان گذاشته بودم ، ناراحت شده است . اصالً دوست نداشتم مامان از دستم ناراحت باشد .  برای همین پیش مامان رفتم و گفتم : »مامان ببخشید ، من الک پشت را در وان حمام گذاشته بودم . قول می دهم بعد از این دیگر چنین کاری نکنم . «  امّا مامان گفت از دیدن الک پشت در وان حمّام خیلی ناراحت نشده و بیشتر به خاطر این که من حقیقت را به او نگفتم ، ناراحت شده است . « مامان با مهربانی معذرت خواهی من را پذیرفت و بعد یک تشت بزرگ پر از آب آورد تا الک پشت کوچولو را در آن بگذارم و آب بازی کند .  دیشب قبل از خواب درباره ی دردسرهایی که به خاطر الک پشت کوچولو برایم درست شده بود خوب فکر کردم .  من به خودم قول دادم دفعه ی بعد ، اوّل از مامان اجازه بگیرم و همیشه حقیقت را بگویم . 

کتابخانه ی شهید کاوه مامان ,الک ,وان ,  ,  ,نمی ,الک پشت ,و این ,را در ,گفتم » ,و گفتممنبع

کتاب داستان جوجه اردک زشت

کتاب داستان درخت خر بزه

کتاب داستان کدو قل قل زن

کتاب داستان سه بچه خوک

کتاب داستان ماجراهای منو لاک پشت کوچولو

کتاب داستان روباه و انگور

کتاب داستان مرد هیزم شکن ترجمه و تولید در »رازینا کالس«

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

فروش اینترنتی کاغذ دیواری بهترین سایت قارتال دانلود ایران درس سایت اینترنتی سفر فروش تردمیل به صورت آنلاین بهترین سایت خرید پرده چاپی ارزان چگونه از ايران مهاجرت كنيم لایسنس نود 32 - آپدیت نود 32 - یوزرنیم و پسورد نود32